Sommariva

Caterino Sommariva se svou manželkou Urbanou, oba pocházející z vinařských rodin, se na počátku 70.let minulého století rozhodli pro vybudování svého vlastního vinařství a zakoupili nevelký pozemek v prestižní zóně Conegliano Valdobbiadene. Díky lásce k půdě, nezměrné píli a bohatým vinařským zkušenostem, dovedli manželé Sommariva vinařství až do dnešní podoby, kdy vlastní 30 ha vinic v srdci Valdobbiadene a dalších 20 ha v oblasti Trevisa. Vína vyrábí pouze z vlastních hroznů a vinobraní probíhá výhradně ručně, aby se do vinařství ke zpracování dostaly pouze ty nejlepší hrozny. V roce 1998 bylo vystavěno nové, moderní zázemí vinařství a v roce 2001 jej převzala dcera Cinzia, která dodala novou, moderní image nejen lahvím, ale celému vinařství. Nadání a cit celé rodiny pro vinařství jej dovedlo až na samý vrchol, kdy je řazeno mezi 12 nejlepších vinařství produkujících Prosecco.

Prosecco di Treviso Extra Dry DOC

Prosecco di Treviso Extra Dry DOC

Sommariva

Charakteristické Prosecco s ovocným aroma máslových hrušek, jablek Golden a citrusů s jemným květinovým nádechem. Chuť osvěžující, měkká s tóny žlutého ovoce.

333 Kč

Prosecco Superiore Valdobbiadene Extra Dry DOCG Rive di San Michele

Prosecco Superiore Valdobbiadene Extra Dry DOCG Rive di San Michele

Sommariva

Prosecco pocházejicí z CRU vinice Rive di San Michele v sobě odráží záři letního slunka a svěží horský vánek Dolomit. Zřetelné květinovo-ovocné tóny ve vůni, které jsou synonymem pro svěžest a mladost tohoto vína. V ústech nádherná perlage…

484 Kč