Panizzi

Giovanni Panizzi z Lombardie koupil v roce 1979 kousek od městských hradeb San Gimignano usedlost Podere Santa Margherita. Jeho Vernaccia di San Gimignano, v dnešní době již famózní a oceňovaná, slavila první úspěchy v roce 1989. Víno, jehož láhev je charakteristická svou neobvyklou etiketou, se brzy stalo referenčním ukazatelem, a to nejen pro San Gimignano, ale také pro celý italský trh s vínem. Úsilí a intenzivní práce enologa Giovanni Panizzi nepochybně přispěly k šíření značky Vernaccia jak v Itálii, tak po celém světě. Víno s charakteristickým rysem Giovanni úspěšně proměnil na moderní "bílé", které je jako jediné v Toskánsku nositelem označení DOCG.

V roce 2005 koupila vinařství Panizzi rodina Niccolai, jedna z nejvýznamnějších rodin v San Gimignanu, a rozšířila vinařství na téměř 70h. Sortiment nyní zahrnuje kromě čtyř typů Vernaccia di San Gimignano DOCG, také Chianti Colli Senesi DOCG a dvě "Supertuscan", Brunello di Montalcino DOCG, Rosso di Montalcino DOC a další červené a růžové varianty.

V průběhu let se stala značka Panizzi synonymem pro luxusní italské víno. V současné době Panizzi produkuje více než 300.000 lahví ročně, z nichž 70% se vyváží do celého světa. Panizzi také vyrábí několik tisíc lahví kvalitního extra panenského oleje, oceněného UMAO jako jeden z nejlepších italských olivových olejů.

San Gimignano Folgóre Rosso DOC

San Gimignano Folgóre Rosso DOC

2008 / Panizzi

Elegantní buket s vůní lesních plodů, vanilky, lékořice, černého pepře a pražené kávy. Chuť je mimořádně mohutná, s přetrvávajícím ovocným závěrem a zakulacenými taniny.

945 Kč